Artvin'de bir ortaokulda meydana gelen olayda, 5. sınıf öğrencisi M.E.K., sınıfta oyun oynarken aniden nefes almakta güçlük çekti. Durumu fark eden öğretmenler, hemen 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekiplerinin hızlı müdahalesi sonucunda M.E.K. hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı.

Kolluk Kuvvetlerinden Sürücüler İçin Uyarılar Kolluk Kuvvetlerinden Sürücüler İçin Uyarılar

Artvin Valiliği, olayla ilgili bir açıklama yaparak öğrenci M.E.K.'nin sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi ve olayın araştırılması için gerekli adımların atıldığını belirtti. Valiliğin açıklaması şu şekilde:

"İlimiz Merkezindeki bir ortaokulumuzun 5. sınıf öğrencisi M.E.K., sınıfta yaşadığı nefes alma güçlüğü nedeniyle 112 Acil Sağlık ekiplerimizce hastaneye sevk edilmiştir. Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce müfettiş görevlendirerek geniş kapsamlı tahkikat başlatılmıştır."

Artvin Valiliği, olayın nedenini ve ihmal olup olmadığını belirlemek amacıyla geniş kapsamlı bir soruşturma başlattı. Müfettişlerin görevlendirildiği soruşturma kapsamında, okul yönetimi, öğretmenler ve olayın tanıklarıyla görüşülerek detaylı bir inceleme yapılacak.

Olayın ardından M.E.K.'nin sağlık durumu ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Öğrencinin sağlık durumu hakkında daha fazla bilgi edindikçe kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi.

Editör: Editör Masası