"Kurban Bayramı’na yarın kavuşmuş olacağız” "Kurban Bayramı’na yarın kavuşmuş olacağız”

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikle kutlandı. Özel gereksinimli bireyler ve usta öğreticileri, gençliğe atfedilen bir marş olan Gençlik ve Spor Bayramı Marşını söyledi.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenleyen usta öğreticiler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve arkadaşlarının 19 Mayıs 1919'de Samsun'a çıktıktan sonra yolda okudukları söylenen "Dağ Başını Duman Almış" marşını özel gereksinimli bireylere öğretti. Gençlik Marşını seslendiren özel gereksinimli bireyler, heyecanını gizleyemedi. 
“Dağ başını duman almış, gümüş dere durmaz akar, güneş ufuktan şimdi doğar, yürüyelim arkadaşlar…” şeklinde devam eden Gençlik Marşını söyleyen öğrenciler, hem eğlendi hem de bayramı kutladı. 
 “Gençlerimiz biz de varız dedi”
Usta öğretici Çiğdem Durmuş, her yıl çeşitli etkinliklerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladıklarını ifade etti. 
Gençlik Marşını okuyan özel gereksinimli öğrencilerinin “Biz de varız” dediklerini belirten Durmuş, etkinliğin sonunda birbirlerini gururla alkışladıklarını aktardı. 
Normalde basit ve hızlı öğrenilebilecek durumların özel öğrencilere biraz daha güç olduğunu belirten Durmuş, “Gençlik Marşını öğrenen öğrencilerimiz büyük bir heyecanla seslendirdiler. Eğlendikleri, bol keyif aldıkları bir etkinlik gerçekleştirdik. Bir şeyleri yapıyor olmaktan ve başarıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorlar. Biz de öylesine anlamlı bir güne kutlama etkinliği düzenlemek istedik.” şeklinde konuştu. 

Editör: AYLA ALKAN