Borçka Çoruh Caddesinde, kendi yeri dışında farklı yerde tezgahını açan pazar esnafı zabıta ekipleri ile karşı karşıya geldi.
Tezgahını taşımamakta kararlı olan pazar esnafı, zabıta ekiplerinin uyarılarına rağmen tezgahını kaldırmamakta direndi.
Pazar esnafı Yasemin Demirhan, sabah saatlerinde tezgahını açmak için geldiği yerde araç olduğunu söyleyerek 155’i aradığını söyledi.

15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü Yapıldı 15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü Yapıldı

E E9 E D025 3756 49 E8 B935 E F11 A A C C F D9 D
Kaldırılmayan araç nedeni ile farklı yerde tezgahını açan esnaf, zabıta ekipleri ile karşı karşıya geldi.
Zabıta ekipleri, pazar esnafının izninin olmadığı bölgede tezgahını kurmaması için izin verilmediğini bu nedenle tezgahını toplaması gerektiğini esnafa dile getirdi.
Pazar yerini kaldırmamaya direnen Yasemin Demirhan, zabıta ekipleri ile aralarında yaşanan tartışma nedeniyle bölgeye polis ekipleri sevk edildi.
Yaşanan gerginliğin ardından ortamın sakinleşmesi ile birlikte Zabıta ekiplerinin aracı gelerek, pazar esnafının ürünleri kendi yerine götürdü.
Edinilen bilgilere göre pazar esnafının pazar tezgahı açması geçici bir süre ile men edildi.

Yaşanılan yer meselesi yüzünden sitemde bulunan pazar esnafı Demirhan, “30 seneye yakın eşim esnaftır ve Borçka’da düzenli Pazar açar. Eski ve yeni yerimizde pazar yerlerimiz var. Sürekli yer değişikliği oluyor ama ne hikmetse bizim yerimizde bir değişiklik oluyor ve aynı yerde açamıyoruz. Kamu dairesine gelir gibi 15 dakika geç geldiniz diye bize tezgah açtırmadılar. 
Kendi yerimizde araç vardı saat sekiz sularında. 155’i aradılar araç kalksın diye fakat oradan gelen olmamış daha sonra boş bir yer bulup çocuk orada açmış. Zabıtalarda gelip bugün sen açmayacaksın cezalısın demiş. Zabıtanın biri onca kayısının içerisinden bir tane çürük kayısı buldu açtırmıyorum senin malın çürük dedi. Bu sefer analiz yaptırdınmı dedi, acaba burada hangi pazarcıya analiz yaptırdınmı diye gelip soruyorlar. Yani bu keyfi değilde ne? Haftayada gelmeyin dediler” diye konuştu.

A B6 F1 A D3 9839 4370 8 D70 82 E C78207 D C C

Editör: AYŞE ÖZDER