Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, 25 Mart Pazartesi günü Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Orucunuzu AÇÜ’n Gelin oyunu seyirciler tarafından tam not aldı.

2023-2024 Akademi dönemi içersinde iki kere tiyatro gösterimi gerçekleştiren Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, 3 ay sonra sahneye çıktı. Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu bu kez Orucunuzu AÇÜ’n Gelin tiyatro oyunuyla çıkarken Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri ve Artvin halkı yoğun ilgi gösterdi.

Salon doldu taştıArtvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan tiyatro topluluğuna bu yıl 200’ün üzerinde katılım oldu. Üniversitenin en aktif topluluklarından olan Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun tiyatro gösterimlerine yoğun katılım oluyor.

Gösterim sonrası www.gundemartvin.com İnternet Sitesine açıklamalarda bulunan Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu Başkanı Faruk Satır, gösteriye gelen Artvin halkına teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı;

Salon doldu taştı-2“Çok güzel bir akşam yaşadık.  Kısa sürede hazırlandık bugüne. Gösteri öncesi çok heyecanlı ve aynı zamanda çok stresliydik. Ama sahneye çıkan her arkadaşımız heyecana ve strese yenik düşmedi ve çok güzel bir performanslar ortaya koydular.

Müzeler, Bayram Tatilinde Ziyaretçi Rekoru Kırdı Müzeler, Bayram Tatilinde Ziyaretçi Rekoru Kırdı

Bu yıl 3 kez sahneye çıktık ve sahneye çıktığımız için çok mutluyuz. Bizler Artvin Çoruh Üniversitesi’nde ve Artvin’de tiyatroyu, sanatı daha çok yaygınlaştırmak istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz ve bu çalışmanın sonuçlarını alıyoruz.

Salon doldu taştı-1Bu topluluğun bu sene 200’e yakın üyesi oldu ve bu üye sayısını gittikçe artacağını düşünüyorum. Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu sayesinde güzel arkadaşlar edindik ve güzel bir ekip ruhu yakaladık. Bu ruh sayesinde sahnede çok güzel oyunlar çıkarıyoruz.

Bugün çok kalabalıktı zaten bu kalabalığa alıştık. AÇÜ’lü öğrenciler ve Artvin halkı bizi çok sevdi. Bu sevgilerini karşılıksız bırakmamak için elimizden geleni yaptık. Bugün seyirciler bol kahkahalı saatler geçirdi. Bunun için çok mutluyuz.”

Salon doldu taştı-5

Salon doldu taştı-4Salon doldu taştı-6

Editör: ALİ ERAY ÇELİK