Artvin’in Borçka ilçesinde 41 Nolu Karagöl Kooperatifin Yöneticiliğini yapan Zeki Öz, yaz ayının sona ermesi ile sonbahar aylarında yaşanacak yoğunluk için hazır olduklarını aktardı.

Sancak Şahin Göz Altına Alındı Sancak Şahin Göz Altına Alındı

Sonbahar aylarında Borçka’ya genellikle doğa yürüyüşçüleri, doğa fotoğrafçılarının talep gösterdiğini belirtti. Geçen seneki tur yoğunluğu hakkında bilgi veren Zeki Öz, gün içerisinde beş tane tur aracının geldiğini şu sözlerle dile getirdi “Her mevsimin kendine göre özel grupları var sonbahar aylarında doğacılar gelir yürüyüşçüler gelir. Haftalık turlarda üç günlük dört günlük yayla turları var. Günde eskisi gibi on beş otobüs gelmiyor beş tane falan geliyor. Mevsimine göre tura gelen arkadaşlarımız var. Onlarda doğaseverler ve fotoğrafçılar. Bu mevsimde genellikle turların biraz daha uygun olması nedeni ile bu mevsimde tura çıkıyorlar. Üniversitelerin açılması ile de öğrenci grubu furyası olur. Ekim ayından sonra biz sezonu yavaş yavaş kapatıyoruz. Kapatırız çünkü gelen grupların herhangi bir durumu yok” dedi.

Borçka’ya gelen doğaseverlerin uğradığı mekanlar; Borçka Karagöl, Karçal Dağları, Maral Şelalesi, Macahel Bölgesi ve İbrikli Kilisesi doğa fotoğrafçılarının rotası haline geldi.

Ayla ALKAN