Üç dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) kazandığı belediye bu kez el değiştirerek Cumhuriyet Halk Partisine geçti. Seçimi 48 oy farkıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayı Barış Demirci kazanırken,  56 yıl sonra CHP’nin ilçede galip gelmesi partililer tarafından mutlulukla karşılandı.

Sporun olmadığı bir ilçede mutluluğun olmayacağını söyleyen Demirci, www.gundemartvin.com İnternet Sitesine açıklamalarda bulundu. Demirci, yaptığı açıklamada Yamaç Paraşütü festivali yapılacağını açıkladı.

Belediyeciğin görevlerinden bahseden Demirci, insanların sosyal yaşam alanlarının geliştirilmesinden, sosyal yardımlar, sosyal yaşam alanları, insanların mutlu, huzurlu bir yaşam kalitesine ulaşabilmesi sağlamak için çalışmaların yapılacağını söyledi.

Yusufeli’nde spor potansiyeli olduğunu çok geniş bir geniş sporcu havuzuna sahip olduklarını belirten Demirci, “Bunların koordinasyonlarında sıkıntılarımız var. Gençlik Spor müdürlüklerimizin faaliyetleri var, destek çıkacağız. Kendi spor kulübümüz var, üstüne katacağız” dedi.

Vali Ünsal, T14 Tünelini İnceledi Vali Ünsal, T14 Tünelini İnceledi

Demirci yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Yusufeli denince güreş atla geliyor. Çok kaliteli başarılı güreşçilerimiz de var, diğer spor dalları, voleybolu olur, basketbolu olur, futbolu olur ve ilçemiz için önemli olan yamaç paraşütü, biz şu an Yusufeli’nde yamaç paraşütü için alanımız çok müsait, çok uygun ve bu spor dalını yapan arkadaşlarımız da var. Belediye olarak biz bunun festivalin de yapacağız. Bunun öğrencilerin yetiştirilmesi için kurslarını da açacağız.

Bunun yanı sıra kanomuz var, raftingimiz var. Bunların sahaların oluşturulması, çalışma sahalarında aşağıda bizim parklarımız vardı, sular altında kaldı. Yeni yere taşındık, gölde çalışıyor gençlerimiz, sporcularımız. Kano noktasında gölde çalışılan sporla akarsuda çalışılan spor çalışmaları bir olmuyor. Onların o alanlarında imkanlarını da güzelleştirmek için bizlerin üzerine düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getireceğiz.

Eğer sporun olmadığı bir ilçe olursa eğer o çalışmaların bulunmadığı bir ilçe olursa biz burada mutluluğu sağlayamayız. Önce mutlu bir ilçe olabilmemiz için kesinlikle sıfırı tam destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum, vereceğiz.”

Editör: ALİ ERAY ÇELİK