23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Türkiye’de her yıl olduğu gibi bu yılda makam koltuklarına çocuklar geçti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 104. yıl dönümü nedeniyle Belediye Başkanı Ercan Orhan çocukları ağırladı.

Başkan Orhan, öğretmenleriyle birlikte belediyeye gelen Meryem ve Rami Acar Gündüz Çocuk Konuk Evi ve Çocuk Hakları Merkezi öğrencilerini makam odasının kapısında karşıladı. Minik öğrenciler Orhan’a çiçek takdim ederken, Başkan Orhan’da küçük misafirlerine çeşitli hediyeler verdi.

Whatsapp Image 2024 04 22 At 15.29.06 (1)

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, günün anlam ve önemi dolayısıyla başkanlık koltuğunu sırayla öğrencilere devretti.

Belediye Başkanlığı koltuğuna geçen öğrencilere herhangi bir isteklerinin olup olmadığını soran Orhan, miniklerin sorularını cevapladı.

Başkan Orhan tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, ziyaretleri için öğrencilere teşekkür etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği bir bayram olduğunu vurgulayan Orhan, “Çocuklar her şeyin en güzeline layık. Mustafa Kemal Atatürk bütün dünya çocuklarına armağan etmiş. Bu da atamız, gazi paşamız bize en temel yapı olarak ailenin bir bireyi olarak en küçük çocuklarımıza bayram hediye etmesi çok anlamlı. Bu da bizim hem insanımızı hem çocuklarımıza ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Bizde elimizden geldiğince şunu yapmamız gerekiyor; geleceğe yatırım ne kadar önemli eğer geleceğimize çocuklarımıza iyi yatırım yapar onları iyi eğitirsek geleceğimizi de o derece kurtarmış ve garanti altına almış oluruz. Bizlerde hem çocukların bayramını kutladık bugün hem de onları küçükte olsa armağanlar ile gönderdik. Bende öğretmen olmam nedeniyle de bugün aslında birazda öğretmenliğime geri döndüm ne kadar öğretmenliği özlediğimi de hatırladım. Toplumun gelişimi ve geleceği açısından çocuklarımıza değer vermek onların iyi yetişmelerini sağlamak hepimizin görevi. Bu anlamda da her birimizin çaba sarf etmesi gerekiyor.

Bugün bir köy okulu bizi ziyaret etti ayrıca birde belediyemizin kreşindeki öğrenciler ziyaret etti. Bu kreşte 18 öğrenci var o 18 öğrenciye burada değer yargılarımızdan onların gelişimi açısından onların yaş durumuna göre eğitimler veriliyor. Yaşasın 23 Nisan, iyi ki böyle güzel günlerimiz var. Çocuklarımıza yatırımın ne kadar önemli olduğunu da hatırlıyor ve bundan sonra uygulamamız gerektiğini biliyorum” ifadelerine yer verdi.

Borçka’da Uçurumdan Dereye Düşen Kişi Kurtarıldı Borçka’da Uçurumdan Dereye Düşen Kişi Kurtarıldı

Whatsapp Image 2024 04 22 At 15.29.00Whatsapp Image 2024 04 22 At 15.29.00 (1)Whatsapp Image 2024 04 22 At 15.29.04Whatsapp Image 2024 04 22 At 15.29.00 (2)

Editör: AYŞE ÖZDER