Borçka’nın daha yeşil, daha temiz ve daha yaşanılabilir bir şehir olması amacıyla çalışmalarını sürdüren Borçka Belediyesi, Dünya Çevre Gününde belediye meclis üyeleri ve gönüllüler eşliğinde şehrin farklı noktalarında çöp toplama çalışması yaptı.

Temiz bir çevre için çöp topladılar-2

Borçka Belediye Başkan Vekili Bekir Sıtkı Sualp, Belediye Meclis Üyeleri ve gönüllü vatandaşlar buluşarak etrafa gelişi güzel atılan çöpleri tek tek topladı.

Borçka Çoruh Caddesi istikametinden Cumhuriyet Meydanında kadar yapılan çöp toplama etkinliğinde çevreye en çok atılan izmaritler dikkat çekti.

Ffbbfa54 8221 493C Adc2 87Ef15E69632

Borçka'ya Yeni Bir Soluk: Şengül Butik Açıldı Borçka'ya Yeni Bir Soluk: Şengül Butik Açıldı

Düzenlenen farkındalık etkinliği hakkında açıklamada bulunan Borçka Belediye Meclis Üyesi Hidayet Akçay Kesim, çevrenin daha temiz olması için vatandaşların özenli olması gerektiğini söyledi. Farkındalık etkinliği ile birlikte yerlere çöp atılmamasının önemini vurgulayan Kesim, “Bugün Dünya Çevre Günü, yaşadığımız çevrede önemli olan temizlemek değil yere çöp atmamak ve temiz tutmak. Bugün biz belediye olarak böyle bir karar aldık en azından halkta bir farkındalık yaratmak için toplandık. Herkes görsün, herkes kapısının önünü temiz tutsun diye bir etkinlik yaptık. Katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum, inşallah halk bundan sonra daha duyarlı olur” dedi.

Temiz bir çevre için çöp topladılar

Gönüllü olarak çöp toplama etkinliğine katılan emekli öğretmen Türkan Küçük, halkı daha çok duyarlı olmaya davet ederek “En kolay temizlik kirletmemektir. Halkımız kirletmemeyi öğrenmek zorunda. Yerlere çöp atmamalıyız, atanları da uyarmalıyız bu bir vatandaşlık görevi. Borçka bizim evimiz, Borçka bizim yuvamız evimiz gibi burayı temiz tutacağız” şeklinde konuştu.

Editör: AYŞE ÖZDER