Bilgehan Erdem Projelerini Tanıttı Bilgehan Erdem Projelerini Tanıttı

Hopa’da 25 Ocak Perşembe (Bugün) bir işletmede saat 10.00’da basın mensupları ile bir araya gelen Hopa Belediye Başkan Adayı Utku Cihan, sorulan cevapları yanıtladı. Hopa’nın belli başlı sorunları olduğunu dile getiren Cihan, önümüzdeki günlerde yapacağı lansmanda projelerini anlatacağını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Hopa seçim bürosu açılış programına Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’nin katılmadı. Cumhuriyet Halk Partisinde aday gösterilmeyen Ekmekçi’nin partisine küstüğü söylentilere cevap veren Cihan, “Taner Başkanımız o gün sonradan katıldığı söyledi. Dün başkanımızı ziyaret ettik. Böyle bir karşılıklı bir sorun varmış gibi yansıtılıyor bazı şeyler. Bizim başkanımız CHP’nin belediye başkanıdır ve aynı şekilde seçim sürecini birlikte yürüteceğiz. Böyle bir ayrışma yok” dedi.

Hopa’da ‘Utku Cihan HEDEP geçmişi var, HEDEP kökenli, oradan gelme’ söylentileri hakkında açıklamalarda bulunan Cihan, “Ben HEDEP’in kapısının önünden bile geçmişliğim yoktur. Böyle bir ilişki hiçbir zaman olmadı, hayatımın hiçbir döneminde HEDEP ile bir ilişkim olmadı. Benim hakkımda bir çok şey üretiyorlar, üretecekler. Bu onlardan bir tanesi. Maalesef siyaset böyle işliyor. Çatışma çıkarmak, söylentiler çıkararak bölmeye çalışıyorlar. Bu tuzaklara düşmeden, ayrışmadan vazgeçmemiz gerekiyor. Birlik içinde Hopa’yı yönetmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Görsel 2024-01-25 saat 18.28.32_06954fc6

Ekmekçi’nin belediye başkanlığı dönemini hakkında açıklamalarda bulunan Cihan, “Hopa’da belediyecilik olarak baktığımızda siyasetten çok bir ekip işi olduğunu, deneyim işi olduğunu, hizmet işi olduğunu ve olaya böyle bakmak gerektiğini düşünüyorum. Ben o yüzden buradayım. Hopa için elini taşın altına koyacak kim olacak olsun, hangi siyasi partiden olacaksa olsun birlikte hareket edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hopa’nın buna ihtiyacı var. Mesele Ak Parti belediyesi değil, CHP belediyesi değil mesele Hopa için hep birlikte hareket edeceğimiz bir belediyecilik.” ifadelerini kullandı.

Hopa’da adaylığının kesinleşmesi ardından İlçedeki ayrım gözetmeksizin tüm siyasi partileri, Sivil toplum örgütleri olarak odaları, dernekleri, sendikaları ziyaret ettiğini açıklayan Cihan, buralardan kendisine iletilen sorun ve talepleri titizlikle dinlediğini ve şu an bu sorun ve talepleri dikkate alarak yeni yol haritasını belirlediklerini söyledi.

WhatsApp Görsel 2024-01-25 saat 18.28.32_7cd780d2

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara ve İzmir veya başka il ve ilçe belediyesi, bakanlıklar ve değişik kurumlar olarak çözümü noktasında Hopa için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Cihan, amacının vatandaşlarla tabanda ittifak yaparak yüzde 60-70 oyla seçilmesini hedeflediklerini, şeffaf ve her konuda açık-hesap verir bir belediyecilik olduğunu söyledi.

Ali Eray ÇELİK