AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, ilçe Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısı için Artvin’e geldi.

Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan tanıtım toplantısında konuşan Yazıcı, AK Parti’nin kuruluşundan bu güne kadar girdiği seçimlerin başarısına dikkat çekti.

AK Parti’nin marka Türkiye siyasetinin marka değeri olduğunu ifade eden Yazıcı, “Her alanda markalaşmak önemlidir. Üretimde, sanatta, siyasette de markalar vardır. Türkiye siyasetinin marka değeri en yüksek olan bir partinin mensuplarıyız. O partinin ismi AK Parti. AK Parti logosu altında duruşuyla, vizyonuyla öncülük yapan liderimiz, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde bir olduk, bir araya geldik AK Parti’yi inşa ettik.” dedi.

Cumhur İttifakı ile Türkiye’nin ortak değerlerleri, vazgeçilmez ilkeleri etrafında birlikte hareket ederek Türkiye’yi o günlerden alıp bugünlere taşıdıklarını kaydeden Yazıcı, “Büyük bir milletiz, tarihimiz çok zengin. Her tarafa yaygın biçimde üç kıtada özellikle… Böyle bir ülkenin mevcutları, siyasi kadroları olarak bir seçimi daha bundan kısa süre önce geride bıraktık. Kadrolar, siyasi partiler millet nezdinde yaptıklarına göre değer biçilen faaliyet alanlarıdır. Aziz Türk milleti hiçbir zaman yanlış yapmaz. Yanlışlık varsa yanlışlık siyasetçilerde olur. Milletin sezgileri güçlüdür, keskindir, ince eler sık dokur, eleştirisini de yapar ama doğru olana yönelir, doğru kadroları tespit eder onları destekler. 1950 seçimleri öyledir. 1983 seçimleri öyledir. 3 Kasım 2002 seçimleri öyledir. Marka değeri yüksek olduğunu ifade ettiğim AK Parti kurulduğu günden bu yana katıldığı tüm genel seçimleri, milletvekili seçimlerinde, milletin nezdinde, milletin kantarına ölçüsüne sunduğu referandumları hep başarıyla bitirmiştir. Bunun sebebi ne? Milletin seyircisi. Millet gözüne bakar not verir, işine bakar not verir, bakışına bakar not verir, gülüşüne bakar not verir, duruşuna bakar not verir değerli hemşehrilerim. AK Partinin ve kadrolarımızın duruşu, liderin duruşu gibi milletten yana hiçbir zaman millete söylediğimizin tersi iş yapmadık. Doğruya doğru yanlışa yanlış dedik. Söz sizin, karar sizin dedik. Yola çıktığımız günden bu yana bu söylediklerimizden asla şaşmadık ve Türkiye’yi o günden aldık bu güne taşıdık.” diye konuştu.

AK Parti’nin çalışmalarından bahseden Yazıcı, konuşmasında şunları kaydetti:

“Ne yaptık derseniz aklınıza ne gelirse, hangi alan gelirse hangi konu gelirse… Ulaştırmada, bayındırlıkta, sağlıkta, dış politikada, savunma sanayinde ne gelirse o alanı masanın üzerine not edin ve kıyaslayın Türkiye’ye neler sağlamış neler kazandırmışız. Türkiye dünya coğrafyasının en önemli yerinde olan bir ülkedir. Dolayısıyla böyle bir ülkeyi yönetmek, idare etmek, yürek işidir, cesaret işidir, kararlı olmak işidir. Bunu da sizin desteğinize hep birlikte cumhur ittifakı olarak milletin bağrından çıkmış kadrolar olarak, milletin değerleri üzerinde, hareketlerimizi sürdürmek suretiyle gerçekleştiren bir pratiğimiz var öyle yürüyoruz. Söylediklerimin önemli bir göstergesini Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz genel seçimde milletimiz ortaya koymuştur. Hatırlayın, 14 Mayıs seçimlerinden önce ülkemizde kimi televizyonlarda kimi yayın organlarında kimi anketçilerce, kimi siyasi analistlerce millet ittifakı olarak nitelenen o kümenin önde olabileceğine ilişkin kafa karışıklığına yol açan analizler yapıldı. Ama dedim ya millettin sezgisi güçlüdür. Millet doğruyu bulur. Millet sandığa gidince doğruyu buldu, mührünü Cumhur İttifakından yana Cumhur İttifakı kadrolarına vermek suretiyle Türkiye’nin inşasının önünü açtı, devam dedi.

Bugün değerlendiriyoruz. Türkiye’nin yaşadığı çevresel sorunlar itibariyle bir değerlendirme yaptığımızda ya ter bir şey olsaydı, seçimden sonra tarumar olan bu Millet İttifakı diye nitelendirdikleri bu kadrolara es kaza sandıktan yetki çıkmış olsaydı Türkiye’nin hali ne olurdu bunu düşünebiliyor musunuz?

Aklı selim sahibi insanlar o kesime oy verenler bile bunun ne kadar yanlış olacağını Türkiye’yi hangi badirelere sürükleyeceğini bugün itiraf etmekte, ortaya konan olgunun ne kadar gerçekçi olduğunun altını çiziyorlar.

Seçimler demokrasinin en önemli aracı ve bu aziz milletimizin kurtuluş savaşından sonra en kıymetli en büyük kazanımı cumhuriyet rejimine geçişidir. 29 Elim 1923… böylesine bir devrimin 100’üncü yılını geride bıraktık. İnşallah ikinci yüzyılın, Türkiye Yüzyılının seçimini önümüzdeki 31 Martta gerçekleştireceğiz. Bu Türkiye ikinci yüzyılı birinci seçimidir. Yerel yönetimleri seçeceğiz sandıkta cumhur ittifakı kadrolarına yetki vermeye hazır mısınız, kararlı mısınız?

Yılmaz: Kemalpaşa halkı söz sahibi olacak Yılmaz: Kemalpaşa halkı söz sahibi olacak

Bizin en büyük gücümüz birlik ve bütünlük içerisinde Türkiye’yi var eden değerler üzerinden yol almamızdır. Seçim olur, adaylar olur ama sonuçta seçilecek bir kişi gerekli aday olarak onlar da belirlendi. Bugün 31 Mart’ta Artvin’in ilçelerinde belediye başkan adayı olarak huzurunuza çıkaracağımız arkadaşların takdimini yapacak 31 Mart’ta sandıkları gümbür gümbür yapmak suretiyle bu arkadaşlarımızın seçilmesini milletten yetki almasını sağlamak için durmaksızın koşacak mısınız?

Seçim çalışmayla olur, oturursanız sonuç alamazsınız. Kapı kapı dolaşacağız. Hiçbir kardeşim aday adaylığının adaylığa dönüşmediği küskünlüğü içerisinde olmasın. Bu bir süreçtir, bu bir yarıştır. Değişik faktörler dikkate alınmak suretiyle adaylar belirlendi. Size göre isabetli olabilir olmayabilir. Ama karar verilip aday belirlendikten sonra yapılacak olan şey o adayın etrafında yanında önünde arkasında birlikte yürümektir.”

Hikmet BAŞAR