Murgul Belediye Başkanlığı anasponsorluğunda gerçekleştirilecek olan 1.Murgul Soğuksu Kültür, Sanat ve Boğa Güreşleri Festivali 31 Mayıs Cuma günü (yarın) Soğuksu Köyünde bulunan yeni arenada düzenlenecek.

Rakiplerine karşı başarı elde eden boğaların sahiplerine para ödülünün verileceği festivalde yıldızlar baş, yıldızlar başaltı, yıldızlar küçük başaltı, yıldızlar büyük orta, yıldızlar küçük orta, yıldızlar ayak kategorileri Pehlivanlarda ise; deste, ayak, küçük orta, büyük orta, küçük başaltı, başaltı kategorileri Soğuksu arenasında güreşecek.

En yüksek Pehlivanlar Baş kategorisindeki birinci olan boğanın 80 bin lira para ödülü alacağı festivalde toplamda 485 bin lira para ödülü boğa sahiplerine verilecek.

1.Murgul Soğuksu Kültür, Sanat ve Boğa Güreşleri Festivali’nin halka ücretsiz olduğu açıklanırken, güreşler Şakir Kara’nın anlatımıyla sunulacak.

Murgul Soğuksu Kültür, Sanat ve Boğa Güreşleri Dernek Başkanı Soner Keskin ve ana sponsor olan Murgul Belediyesi tüm Murgul halkını ve güreşseverleri 1.Murgul Soğuksu Boğa Güreşi Festivali'ne davet etti.

31 Mayıs- 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan boğa güreşleri festivaline katılım sağlayacak boğalara ve boğa sahiplerine başarılar dileyen Dernek Başkanı Keskin, tüm boğa severleri Soğuksu arenasına beklediğini söyledi.

Murgul’da güreşler devam ediyor Murgul’da güreşler devam ediyor

Arena

Editör: AYŞE ÖZDER