Yeşilay Cemiyeti Artvin Şube Başkanı Oğushan Pehlivan, “Yeşilay haftası dolayısıyla bilgilendirme faaliyeti farkındalık olması amacıyla stant açtık. Üye çalışmasında bulunduk. Bazı okullardan Yeşilay Kulübü öğrenciler katılım sağladı. Güzel bir çalışma yapmış olduk.” dedi.
“Yeşilay Varsa Hayat Var”
5 Mart 1920’de kurulan ve Türkiye’nin sivil toplum kuruluşlarından biri olan, başta gençler olmak üzere tüm vatandaşlara bağımsız, sağlıklı ve insan onuruna yaraşır bir gelecek tesis etmek için çalışmalarını sürdüren Yeşilay 104 yaşına girdi.
Alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarıyla mücadele eden ve toplumun zararlı alışkanlıklardan korunması için çalışan bir sivil toplum kuruluşu olan Yeşilay, 120 şube, 107 danışmanlık merkezi, 2 rehabilitasyon merkezi, 100 bini aşan gönüllüsü ve 97 Ülke Yeşilay’ı ile hizmet veriyor. 
Her yıl 14 milyon öğrencinin bağımlılıklara karşı bilinçlendirildiğini ifade eden Pehlivan, “Önleme, savunuculuk ve farkındalık faaliyetleri, bağımlılıklarla mücadelenin en önemli bileşenleri arasındadır. Yeşilay, yurt içinde ve yurt dışında sempozyumlar, konferanslar, kongreler ve yarışmalar düzenleyerek her yıl milyonlarca insana temas ediyor. Bilimsel ve kanıta dayalı farkındalık çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM), Okulda Bağımlılığa Müdahale (OBM) ve Yeşilay Yaşam Becerileri (YYB) programlarıyla her yıl yaklaşık 14 milyon öğrenciyi ve 3 milyon yetişkini bağımlılıklara karşı bilinçlendiriyor. Risk grubundaki öğrencilerde eğilimlerin bağımlılığa dönüşmemesi için psikososyal çözümler üretiyor.” şeklinde konuştu. 

Ayşe ÖZDER

yeşilay

Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Gerçekleşti Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Gerçekleşti

Editör: AYŞE ÖZDER