Artvin’in Borçka ilçesinde esnaflık yapan Mikail Altıntaş, okul sezonun başlaması ile vatandaşların geçen yıllara göre kırtasiyelere talep gösterdiğini söyledi.

Vatandaşların zincir marketler yerine yerel esnafı desteklemeleri gerektiğini belirterek kendilerinin her zaman Borçka ilçesinde olacağını fakat zincir marketlerin olmayacağına değindi.

 Zincir marketlerde her ürünün satıldığını bu nedenle yerel esnafı etkilediğini söyleyen Altıntaş “Vatandaşlar rağbet gösteriyor ama zincir marketler var daha çok onları tercih ediyorlar. Kırtasiye ürünleri kırtasiyeden alınacak bir şeydir ama vatandaşlar internetten alışverişe daha çok rağbet gösteriyor. Kırtasiye ve diğer yerlerde satılan ürünler arasında marka farklılığı vardır. Zincir marketlerdeki markalar ile bizde bulunan markalar arasında fark vardır. Satış değerleri aynıdır ama kalite farkı vardır. Vatandaşlarımız yerel esnafa sahip çıkmalılar çünkü; zincir marketler bizim gibi imtiyaz sağlayamıyorlar vatandaşa. O yüzden biz her zaman buradayız ama zincir marketler öyle değil. Okul serüveni başlayınca insanlar kırtasiyeden ürün almalıdır ki bu sene de geçen senelere kıyas ile daha iyi idi vatandaşların tercihler” dedi.

Satranç Turnuvası Sona Erdi Satranç Turnuvası Sona Erdi

Ayla ALKAN