Artvin merkeze bağlı Orta Mahallesinde bir inşaat firması tarafından yapılan kazı sonrasında evi kullanılmaz hele gelen Gülinaz Kemaloğlu, dört çocuğunu kaybettiğini ve engelli bir kızı olduğunu belirtti. Engelli kızı nedeniyle ev bulmakta zorlandığını söyleyen Kemaloğlu, kayınpederinin kendisine bir ev yazdırdığını ancak müteahhitlerin evlerini yıktığını ifade etti.

6 yıl boyunca mahkeme sürecinde olduklarını anlatan Kemaloğlu, evlerinin oturulamaz raporu aldığını ve çok zor durumda olduklarını belirtti. Şu anda 8 kişilik ailesiyle birlikte, 2 odalı bir evde yaşadıklarını dile getirdi. Çocuğunu yurda vermek zorunda kaldığını çünkü ders çalışacak uygun bir ortamları olmadığını vurguladı.

Kurban Bayramında Anne Adaylarına Önemli Uyarılar! Kurban Bayramında Anne Adaylarına Önemli Uyarılar!

Kemaloğlu, Artvin'de ev fiyatlarının 15-20 bin TL'den başladığını ve belediyenin evlerini tamamen yıktığını belirtti. "Çocuklarım farelerin içinde yaşıyor" diyen Kemaloğlu, prefabrik bir ev talep etti. Valiliğe birçok kez başvurduğunu ancak görüşemediğini de ekledi.

Evlerinin çatladığını ve oturulamaz raporu olduğunu söyleyen Kemaloğlu, bilirkişilerin evin müteahhitler yüzünden zarar gördüğünü belirttiğini ancak kimsenin sorumluluk almadığını ifade etti. Mahkemelerden 300 bin TL bedel biçildiğini ancak bu parayla yeni bir ev almanın imkansız olduğunu dile getirdi.

Gülinaz Kemaloğlu, devlet ve millet yetkililerinden yardım beklediğini, ailece çok zor durumda olduklarını belirterek, "Ne olur başımızı sokacak bir ev yapsınlar" çağrısında bulundu.

Kemaloğlu yapıtğı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Müteahhitler hiç bir şeyi üstlenmiyorlar. Evimiz 6 yıl önce yıkıldı ve ödemelerimizi de yapmıyorlar. Mahkememiz sonuçlandı. Bir miktar para ödeme çıktı ama şu ana kadar onu da ödemediler. Mahkeme sonuçlandı ancak bir oda parası bile değil, zaten ödenmedi. Bize söylenende 300 bin lira. Benim evim 3 kat idi ve altında bodrum kat vardı. Çocuklarımla birlikte kötü durumdayız.

Müteahhitlerin yaptığı kazı sonrasında 3 katlı evim yıkıldı. 6 yıldır kiradayız ve evimiz kiradayken kiracı durumuna düştüm. Ne yazık ki düzgün bir evde tutamıyorum çünkü Artvin'de ev kiraları çok yüksek. Allah'a ve devletime sığınıyorum, bize fayda sağlayacak bir destek bulamadık.”

Editör: ALİ ERAY ÇELİK