Yeniyol Ekmek Fırını Hizmete Başladı Yeniyol Ekmek Fırını Hizmete Başladı

Artvin’in Borçka İlçesine bağlı Demirciler mevkiinde Uğur Savaş Topçu’ya ait kereste fabrikasının bulunduğu alanda 15 gün arayla iki heyelan oldu.

6 Şubat’ta ilçede etkili olan yoğun yağmurun ardından yamaçtan kopan toprak birikintisi iş yerinin bir kısmına hasar verdi.

Heyelan anında iş yerinde çalışan 7 işçi, yemek arasında olduğu için şans eseri çöken binanın altında kalmaktan kurtuldu.

Fabrikanın sahibi Uğur Savaş Topçu, 15 gün arayla iki heyelan yaşadıklarını aktararak 10 milyonluk zarar gördüklerini ifade etti.

WhatsApp Image 2024-02-08 at 16.49.21 (1)

Can kaybı olmadığına sevindiklerini belirten Topçu, “Heyelan olduğu anda çalışanlarımız çay molasındaydı. Bir kısmı ırmak suyu taşmış ona yol bulmak için dışarıdaydı. Şans eseri altında değildiler. O anda 7 işçimiz vardı. En büyük tesellimiz bu. Allah’tan can kaybımız yok. Çalışırken insanlara zarar da verebilirdi öyle bir şeyimiz olmadı. Sadece maddi hasarımız oldu, onun da telafisi olur. Önceki heyelanda 7 milyona yakın hasarımız oluştu. Bunda da 3 milyonluk hasarımız oldu. Toplamda 10 milyona yakın hasarımız oldu. Makine kayıplarımız oldu. Önceki heyelanda bir kısım makinelerimizi Tokat’taki şubemize tahliye etmiştik biraz oradan kazancımız oldu. Onlar da burada olsaydı hasarımız daha büyük olacaktı.” dedi.

Ekiplerin hasar tespiti için geldiğini dile getiren Topçu, “İlgili tüm kurumlar, kaymakam, AFAD, Defterdarlık ve Çevre Şehircilik birimleri geldi. Hasar tespiti yaptılar. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin ellerinden geleni yapacaklarına inanıyoruz.” diye konuştu.

Hikmet BAŞAR