528778 D1 C C E0 4 C A4 9 E4 B D C24674 A E A F CArdanuç Anadolu Lisesinde, 2023-2024 eğitim öğretim yılında mezun olacak öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.
Okul bahçesinde düzenlenen programda öğrenciler mezun olmanın sevincini yaşadı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Okul Müdürü Gökmen Keser yaptı. 
Mezun olan öğrencilere gelecek öğrenimlerinde başarılara dileyen Keser, “
Bugün burada sizlerle birlikte olmanın gururunu yaşıyorum. Bu özel günümüzde, sizlerin lise eğitimini başarıyla tamamlamanızı kutlamak için bir araya geldik. Hepinizin yüzünde gördüğümüz gülümsemeler, bu mutlu anın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteriyor. Sevgili öğrenciler, bugün mezuniyet töreniyle birlikte lise hayatınızın sonuna gelmiş bulunuyorsunuz. Bu süreçte emekleriniz, azimleriniz ve başarılarınızla hepimizi gururlandırdınız. Sizler, geleceğin umut vaat eden gençleri olarak, bu okulun en değerli varlıkları oldunuz. Başarılarınızla, yeteneklerinizle ve karakterinizle her zaman örnek oldunuz. Sevgili öğrenciler, bugün mezuniyet töreniyle birlikte yeni bir sayfa açıyorsunuz. Artık üniversite hayatı, iş hayatı ve daha birçok farklı deneyim sizi bekliyor. Bu yeni dönemde karşılaşacağınız zorluklara cesaretle ve azimle yaklaşmanızı diliyorum. Unutmayın ki, başarı sabır, çalışma ve inançla elde edilir. Hedeflerinizi belirleyin, tutkularınızı takip edin ve asla pes etmeyin. Değerli veliler, sizler de bugün burada çocuklarınızın başarılarını kutlamak için bulunuyorsunuz. Onların bu güzel gününde sizlerin de emeği büyüktür. Çocuklarınızı destekleyerek, onlara güvenerek ve onları sevgiyle yetiştirerek, onların bu noktaya gelmelerinde büyük rol oynadınız. Sizlerin de gurur duymanız gereken bir gün bugün. Sevgili öğrenciler, mezuniyet töreniyle birlikte yeni bir başlangıç yapıyorsunuz. Artık hayatınızın kontrolünü elinize alacak ve kendi kararlarınızı vereceksiniz. Bu süreçte doğru seçimler yapmanız, değerlerinizi korumanız ve kendinize olan güveninizi hiçbir zaman kaybetmemeniz önemlidir. Sizler, geleceğin liderleri olacak olan gençler olarak, dünyayı daha iyi bir ver haline getirecek güce sahipsiniz. Son olarak, sizlere hayatınızın yeni döneminde başarılar diliyorum. Unutmayın ki, her başarı bir ekip çalışmasıyla elde edilir. Sizler, bu okulun değerli mezunları olarak, her zaman buranın bir parçası olacaksınız. Gelecekteki başarılarınızı duymak ve sizleri gururla izlemek için sabırsızlanıyoruz. Hepinizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. İyi şanslar” ifadelerine yer verdi.

86 F38 C A0 E E F3 4 F D1 94 D0 3 A69 A F41 A413Konuşmaların ardından dereceye giren Ardanuç Anadolu Lisesi 1’incisi Latife Yalçın, 2’inci Dilara Barutçu, 3’üncü Şifanur Su Şeker anons edilerek başarı belgeleri taktim edildi.
Tören kep atma etkinliğiyle sona erdi.

Gündem Festivaller Gündem Festivaller

E5 F65 B4 1 B C3 426 E A E8 D A E8 F D A44530 E

Editör: AYŞE ÖZDER