Cumhuriyet İlkokulu tarafından “Dilimizin Zenginlikleri” ve “Okuyan Artvin Projeleri” kapsamında kermes düzenledi.
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından başlatılan Dilimizin Zenginlikleri Projesi, okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcükler ile buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçladı.

Cumhuriyet İlkokulundan Yıl Sonu Etkinliği -2
Bu bağlamda, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve Artvin de yürütülen Okuyan Artvin Projesi ile de öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmayı, kitap okumaya olan sevgi ve isteklerini arttırmak amaçlandı. Cumhuriyet İlkokuluda proje kapsamında çalışmalar yaparak yıl sonu etkinlikleri kapsamında kermes düzenledi.

Cumhuriyet İlkokulundan Yıl Sonu Etkinliği -3
Düzenlenen kermeste deyimler ve atasözlerinin canlandırılması, şiir okunması, ront gösterisi, masal kahramanların tanıtılması, milli mücadele kahramanlarının tanıtılması ve velilerin hazırladığı yiyecekler ile kermes düzenlendi. 
Düzenlenen kermese Borçka Kaymakamı Fahrettin Fazıl Ata, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Evliliğe İlk Adımlarını Attılar Evliliğe İlk Adımlarını Attılar

Cumhuriyet İlkokulundan Yıl Sonu Etkinliği -4

Editör: AYŞE ÖZDER