Türkiye, Badmintonda Tek Sporcu ile Olimpiyatta Yer Alacak Türkiye, Badmintonda Tek Sporcu ile Olimpiyatta Yer Alacak

Filenin Sultanlarından sonra özellikle de kızlarda voleybolda çok büyük bir ilerlemenin olduğunu ifade eden Antrenör Çakmak, “Artvin’de çok iyi voleybol oynayan öğrencilerimiz var.” dedi.
Yaz okulları vesilesiyle voleybola ilgi duyan ve bu branşta yetenekleri olan öğrencileri kurslara davet eden Çakmak, yaz okulları ile genç sporcuların potansiyellerini keşfetmeleri için bir fırsat olduğunu aktardı. 
Yaz okulu vesilesiyle yazın il dışına gitmeyen öğrencilere burada hem bir şeyler öğretmeyi hem de voleybolu onlara sevdirmeyi amaçladıklarını kaydeden Çakmak, “Okullardaki voleyboldaki potansiyeli arttırmak için bu kurslara velilerimizin çocuklarını göndermelerini rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Salon sporları içerisinde voleybolun keyifli sporlardan biri olduğunu ifade eden Çakmak, “Bence salon sporlarının içerisinde voleybol en tatlı sporlardan biridir. Çok zevkli ve her yerde oynanabilecek bir spor dalı olması dolayısıyla salon sporlarının içerisinde tek geçerim.” dedi.
Voleybol oynayanların bu branşta sakatlanma ihtimallerinin çok düşük seviyede olduğunu belirten Çakmak, “Kendi branşım olduğu için demiyorum. Özellikle toplumda her yerde oynayabileceğimiz bir spor dalı olduğu için voleybolu bütün çocukların gençlerin öğrenmesini isterim.” şeklinde konuştu. 

voleybol2

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT