Artvin’de yapılan doğalgaz  çalışmaları nedeniyle bozulan yollar uzun zamandır Artvin halkının çilesiydi. 20 Ağustos Pazar günü CHP Artvin Merkez İlçe Kongresinde konuşma gerçekleştiren Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, yol çalışmalarına 21 Ağustos Pazartesi günü başlayacaklarını söyledi.

Zaman Kavramı Olmayan Meslek; Ev Hanımı! Zaman Kavramı Olmayan Meslek; Ev Hanımı!

Artvin Belediyesi ekipleri kilit parke çalışmalarını sürdürüyor. Artvin Belediyesi ekipleri, Dere Mahallesi’nde Emin Özgün Caddesi Ahmet Çalık Sokak ve Ömer Çavuş Sokak, Balcıoğlu’nda Ömer Kuru Sokak, Şehir Zeki Varan Sokak, Abdi İpekçi Caddesi ve Çarşı Mahallesi Demircioğlu Sokak, Yavuz Sokak’ta kilit parke çalışmaları tamamlandı.

Ekim ayında Yeni Mahalle’de kilit parke çalışmalarına başlayan Artvin Belediyesi ekipleri, Yeni Mahalle’de Gazi Haydar Altuntaş, Yeni Mahalle İlkokulu’nun ve Artvin Sosyal Bilimler Lisesi’nin arkasında bulunan sokak ve Gül Sokak’ta kilit parke çalışmaları tamamladı. Yeni Mahalle’de henüz çalışmalar bitmedi. Artvin Belediyesi ekipleri, Stad Sokak’ta kilit parke çalışmalarına devam ediyor.

Yol çalışmaları devam ediyor (3)

Alt yapısı tamamlanan yolların hepsinin yıl sonuna kadar üst kaplamasını yapılacağını ifade eden Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, ‘Kilit parkelerin uzun ömürlü olabilmesi için sıkışması gerekmektedir. Bundan dolayı da kumlama işlemi yaparak kilit parkenin yapıldığı yerleri araç trafiğini kapatıyoruz. Bu süre zarfında da hemşehrilerimizin sabırlı olmasını ve uyarı levhalarını dikkate alarak kilit parke yapılan yollara araçla girmemelerini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ali Eray ÇELİK 

Yol çalışmaları devam ediyor (2)