Valilik meydanında düzenlenen program, CHP Artvin İl Başkanı, Demokrat Parti Artvin İl Başkanı Sevinç Yıldırım, Atatürkçü Düşünce Derneği Temsilcisi Sami Özçelik’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden programda konuşma gerçekleştiren CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü Zafer Bayramı’nın önemine değindi.

chp çelenk (6)

Anadolu halkının tek yumruk olarak ve yokluklar içerisinde verdiği mücadelede essiz bir zafer kazandığını belirten Gümrükçü şu ifadeleri kullandı;

“101’nci yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile aynı Başkomutan Mustafa Kemal'in önderliğindeki yüce Türk ulusu, emperyalist güçlerin işgalci ordularını, anavatan topraklarından kesin olarak atarak, ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu Zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği Ulu Önder, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Anadolu da sağlanan Milli Birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır.

Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk Ordusu'nun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.

chp çelenk (1)

Anadolu halkı tek bir yumruk olarak, dış ve iç odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içersinde büyük fedakârlıklarla verdiği kurtuluş savaşında, en son başkomutanlık meydan muharebesini de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır. 19 Mayıs 1919 'da başlatılan Kurtuluş savaşıyla, istilacı düşman ordusuna üst üste darbeler vurulmuş, ancak yurdumuz içerisinde ilerleyen düşmanın vatanın bağrından atılabilmesi için sıra kesin sonuçlu bir harekâta gelmiştir.

"Ya İstiklal Ya Ölüm" parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu büyük zafer, Türk'ün bağrına dayanan hançerin Ulus'ça sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır"

chp çelenk (3)

TABMER’in zengin ürün çeşitliliğini anlattı TABMER’in zengin ürün çeşitliliğini anlattı

Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve Onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.”

Ali Eray ÇELİK