CHP’li Bayraktutan mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Türk tarihinin dönüm noktası olan ve dünyanın gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri 30 Ağustos Zaferi’mizin 101. yılını kutlamanın gururu içerisindeyiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz, bundan tam 101 yıl önce bugün, 30 Ağustos 1922’de eşsiz bir zaferle taçlanmıştır. Türk Ulusu eşine az rastlanır bu zaferle Anadolu topraklarının Türk vatanı olduğunu düşmana ispatlamış, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, egemen güçlerin prangalarından kurtularak tam bağımsızlığa kavuşmuştur.

Özgürlüğün, Laik Cumhuriyetin, demokrasi ve sosyal hukuk devletinin müjdecisi olan 30 Ağustos; Türk Milleti’nin, ordusu ile birlikte Başkomutan Atatürk’ün Önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. İşgalci güçler karşısında verdiğimiz destansı mücadele, milletimizin en zor şartlar karşısında bile vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyacağını bütün dünyaya göstermiştir. Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin azimli ve inançlı direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır.

‘Deniz’ için hazırlanan ürünler satışa sunuldu ‘Deniz’ için hazırlanan ürünler satışa sunuldu

Ulusal birliğimize, beraberliğimize ve ülke bütünlüğümüze tarihinin her döneminde büyük önem veren ulusumuz, bu kararlılığını bundan böyle de büyük bir inançla sürdürecektir. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatan topraklarının değerini çok iyi bilen ulusumuz, azınlık dayatmalarına ve bölücü girişimlerine karşı gösterdiği direnci dün olduğu gibi bugün de, yarın da gösterecek, ülkemizi daha da ileriye taşıyarak çağdaş uygarlık düzeyini aşma hedefine emin adımlarla ilerleyecektir. Ve yine Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkelerine sahip çıkacak, Cumhuriyet'imizin kuruluş felsefesini ve ulusal değerlerimizi bizden sonraki kuşaklara aktaracaktır.

Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek yakıldığı büyük zaferin 101. yılında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı onurla, gururla, mutlulukla kutluyor; başta bu kutlu zaferi bize armağan eden ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi özlemle ve rahmetle anıyorum.”

Haber Merkezi