Durmuş Aydın ve beraberindekiler, Şavşat Engelliler dernek başkanı Nurbay Usta’dan engelli vatandaşlarımızın sorunları ve dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ak Parti Şavşat Belediye Başkan adayı Durmuş Aydın, “ ilçemiz ve köylerinde yaşayan engelliler ve onların sorunları hepimizin sorunudur. Onların dertleriyle dertlenmek, ihtiyaçlarını gidermek siyasi bir konu değil, insani bir görevimizdir. Ben Şavşat Belediye Başkan adayı olmadan öncede her Şavşat’a geldiğimde engelliler derneğimize uğruyordum, engelliler ile sohbet ediyordum. Yani bu derneğe ben seçim var diye değil her zaman engellilerimizi ziyaret ediyordum. Ayrıca engelliler derneğimiz engellileri Bursa’ya getirdiğinde engellilerimize Burda da iyi bir ev sahipliği yaparak Bursa ilinin bütün güzelliklerini gezdirip kendileri ile birlik olduk. Hepimiz birer engelli adayıyız. Engelliler bedende değil vicdandadır. Toplumun her kesiminin engellilere karşı gereken saygı ve desteği göstermesi gerekmektedir” dedi.

Başkan Adayından Engelliler Derneğine Ziyaret2

Durmuş Aydın, “Sosyal belediyeciliği en üst düzeyde uygulayarak hem bu derneğimizin hem de diğer sivil toplum kuruluşlarının sorunlarını dertlerini sıkıntılarını çözmek için elimizden ne geliyorsa onu yapacağız. İnşallah Belediyeyi aldığımız zaman, Belediye olarak engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının belirlenmesinde ve temininde daha hassas davranarak onların yaşam alanlarını daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir hale getireceğiz. Belediye ve Engelliler Derneğimiz tarafından yapacağımız ortaklaşa çalışmalarla sizlerin talep ve isteklerine imkanlarımız ölçüsünde çözüm bulacağız” dedi.

Durmuş Aydın, Engellilerin, kendilerine verilen her fırsatta üreten bireyler olarak da toplumda yer aldıklarını belirterek. Şavşat Belediyesi olarak engellilerin daima yanında olacaklarını ve onlara aileleri ile birlikte her türlü desteğin sunulmaya devam edeceğini ifade etti.

“Şavşat’ın kaderini değiştireceğiz” “Şavşat’ın kaderini değiştireceğiz”

Dernek Başkanı Nurbay Usta Ak Parti Şavşat Belediye Başkan adayı Durmuş Aydın ve Ak Parti İlçe Başkanı Cemal Aydın, yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve gençlik kollarının ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini ifade ederek, engelliler adına teşekkür etti.

Şavşatta 562 engelli olduğunu bunların 119’un şehir merkezinde oturduğunu ifade eden Nurbay Usta, dernek faaliyetleri, dernek çalışmaları ve engellilerin sorunlarını ve ihtiyaçlarını anlattı.

Haber Merkezi