Artvin’de yeni açılan işletme kapanan işletmeden fazla Artvin’de yeni açılan işletme kapanan işletmeden fazla

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda Dünya Engelliler Haftası kapsamında özel gereksinimli öğrencilere etkinlik organize edildi.
Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası’nda, Artvin Kapalı Spor Salonunda, 3 ile 17 yaş arası özel gereksinimli bireylere çeşitli fiziksel aktiviteler yapıldı.
Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, özel gereksinimli bireylerin haklarına ve toplum içinde eşitliklerine vurgu yapmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, farkındalık oluşturmak amaçlandı.
Özel bireyleri topluma kazandırmayı amaçlayan etkinlikte, gençlik liderleri ve antrenörler, çeşitli etkinliklerle özel bireylerin gönüllerince eğlenmelerini ve keyifli vakit geçirmelerini sağladı.
Engelli bireylerin sosyal yaşama daha etkin bir şekilde katılımlarını sağlamayı amaçlayan etkinlikte,  özel bireyler; bowling devirme, futbol oyunları kapsamında şut çekme, çeşitli balon oyunları, denge çalışmaları ve hunilere halka geçirme gibi çeşitli oyun parkurlarında eğlenerek keyifli vakit geçirdi.
Etkinliğe; Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Gençlik Hizmetleri Müdürü Hayati Güneri, gençlik liderleri ve antrenörler katıldı. 

etkinlik

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT