31 Mart Pazar günü Yerel Seçimleri yaklaşırken siyasi partiler belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Saadet Partisi 29 Ocak Pazartesi günü Artvin ve ilçelerinde belediye başkan adaylarını açıkladı. Saadet Partisi’nin Artvin belediye başkan adayı Gültekin Soydan oldu.

Saadet Partisi Artvin Belediye Başkan Adayı www.gundemartvin.com Haber Sitesi’ne verdiği açıklamalarda milli görüşte hizmet anlayışında garson belediyeciliğin yattığını belirterek “1994 yılında elliye yakın belediye başkanlıkları milli görüşün hizmetine geçmişti. Şimdi ise aynı heyecanla yola çıkmış bulunuyoruz” dedi.

1994 yılında belediye başkanlarına cepsiz ceket giydirdiklerini belirten Soydan, “1994 yılında her hafta bir kahvehanede ilçe başkan ve yardımcıları, belediye başkanları ve birim müdürleri ile halka hesap verirdik. O mahallelerin sorunlarını ortak akılla ve diyalog ile çözerdik. Belediye binalarının önüne “Rüşvet Alanda Verende Melündür”  sözünü astık. Bu söz çok etkili ve faydalı oldu” ifadelerini kullandı.

Altınsoy  "Memleketime Hizmet Etmek İçin Buradayım” Altınsoy "Memleketime Hizmet Etmek İçin Buradayım”

WhatsApp Görsel 2024-01-29 saat 17.59.28_e90ee87f

Vatandaşların belediyelerden 4 isteği olduğunu belirten Soydan, “Vatandaşlar belediyelerden mutfağından akan suyun temiz olmasını, mutfağında biriken çöplerin dışarıda birikmeden alınmasını, sokağa çıktığı zaman ayağının çamura değmemesini ve belediye binasına girdiğinde güler yüzle karşılanmayı ister. Belediyeler halkın verdiği emanettir. O kurumda partizanlık yapılmaz garson gibi halka hizmet için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi’nin Artvin ve ilçelerinde belediye başkan adayları şu şekilde;

Artvin: Gültekin Soydan

Yusufeli: Mustafa Aksoy

Borçka: Mevlüt Balcı

Murgul: Erdem Özbaş

Hopa: Daim Yılmaz

Şavşat: Zeki Bilgin

Kemalpaşa: Dolunay Kibar

Ardanuç: Şahin Alaçam

Arhavi: Mustafa Ergüney

Ali Eray ÇELİK