Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncuları, Namık Kemal’in vatan sevgisini konu alan “Vatan Yahut Namık Kemal” adlı eseri Artvin’de oynayacak.

YKS tercih dönemi başladı YKS tercih dönemi başladı

Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Artvin’de tiyatro severler ile buluşacak olan Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncuları Şair Namık Kemal'in vatan sevgisi ve hürriyet aşkının anlatıldığı, Ergun Sav'ın yazdığı, Faruk Güngör’ün yönettiği "Vatan Yahut Namık Kemal " adlı tek perdelik oyunu Artvinli tiyatro severlerle buluşturuyor.

"Vatan Yahut Namık Kemal " 25 Kasım 2023 Cumartesi Günü Saat 19:00 da Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde sanatseverlerle bulaşacak.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Yunus Emre Aytekin şimdiki neslin Namık Kemal’i yeterince tanımadığını ifade ederek: “Vatan şairi Namık Kemal gibi büyük insanların, şairlerin, yazarların neler yaptıklarını bilmeleri için tüm Artvin Halkını oyunu görmeye davet ediyorum” ifadesini kullandı.

Sahnelenecek olan tiyatro gösterisinin bilet satışları ise Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Özgür Altunkaya – 0554 459 88 58 7 Miraç Paçacıoğulları – 0530 113 37 08 numaralarından temin edilebilecek.

Ayşe ÖZDER

Editör: AYŞE ÖZDER