Kuduz Şüphesiyle İlgili Açıklama Geldi Kuduz Şüphesiyle İlgili Açıklama Geldi

Taşlıca Köyü Muhtarlık heyeti ve Taşlıca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bölgede yaşanan sel sonrası açıklamalarda bulundu.

28 Ağustos gecesi 20-21 saatleri arasında Taşlıca köyü başta Gölgeli Mahallesi olmak üzere sel afetine maruz kalmıştı. Bazı ev ve ahırlar zarar görürken ana yollar ve tali yollar kapanmıştı.

cd2b9809-8806-4eaf-ae4b-ef597755f612

Taşlıca Köyü Muhtarlık heyeti ve Taşlıca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi heyet oluşturarak bölgede inceleme başlattı. İnceleme sonrası çekilen fotoğraflarla kayıt edildi.  Görüldüğü üzere olayın vahametinin fotoğraflardan görüldüğünden daha büyük olduğu belirtildi.

Yerinde incelendiğinde vahamet çok daha büyük.

Tarım arazileri, yollar, bazı ahır ve evlerde hasar, su kaynakları sel nedeniyle zarar görmüş.

Taşlıca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hasan Yaşar: “Bir dosya hazırlayarak resmi başvurumuzu bazı kurum ve kuruluşlara başvurumuzu yaptık. Benim gözümde oradaki afet sıradan bir afet değil. Bir mahallemizin Gölgeli ‘pert’ denir ya pert olmuş durumda… Geceyi geçirmişler korku panik içinde onları dinledim. Dinledikçe tüylerim diken diken oldu. Evde tehlike her an gibi bir yağışta tedirgin var.  Bir an önce kurumların hareket geçmesi arzu etmeyiz. Bir tek sevincimiz can kaybımız yok. Mahsur kalan yok. Maddi hasarımız çok” dedi.

Ayla ALKAN

Editör: Editör Masası